wolny (zapisy)

Chcecie dowiedzieć się i zrozumieć jak mogło się żyć w Olsztynie i okolicach za „czasów rycerzy i księżniczek”?
Chcecie poznać albo wcielić się w postaci dawnych mieszkańców naszego miasta?
Chcecie nauczyć się wyrażania siebie na forum publicznym?

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym projekcie z pogranicza historii, eksploracji artystycznych i autoprezentacji! „My z grodu Jakuba” to czteromiesięczna podróż po codziennej rzeczywistości mieszkańców dawnego Olsztyna i niekonwencjonalna forma odkrywania naszego dziedzictwa kulturowego. Jeśli interesuje Cię poszukiwanie korzeni życia w naszym mieście, a jednocześnie nie boisz się śmiało patrzeć w przyszłość, weź udział w oryginalnej, historyczno-aktywizującej inicjatywie!

Od listopada do lutego będziemy nie tylko poznawać wiedzę historyczną w ciekawy i przystępny sposób. Dzięki interdyscyplinarnym narzędziom przekazu – m.in. literaturze, teatrowi czy filmowi – przekujemy ją w nowoczesne brzmienie publicznych wystąpień, rekonstruujących sceny z życia naszych przodków. Popularnonaukowe wykłady, żywiołowe dyskusje, a nawet odgrywanie scen historycznych w dawnych strojach – wszystko to czeka na Ciebie, jeśli zgłosisz się do udziału w projekcie „My z grodu Jakuba”!

„My z grodu Jakuba” to jeden ze zwycięskich projektów tegorocznej edycji Desantu Kultury MOK Olsztyn. Cykl oryginalnych, angażujących spotkań z elementami interdyscyplinarnymi poprowadzi Michał Wróbel – niestrudzony popularyzator dziejów średniowiecza w formie interaktywnej, znany w niemal całej Polsce z niezliczonych eventów, turniejów czy festiwali historycznych jako Błazen Jajosz.

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę 9 listopada o godz. 17:00 w sali kameralnej Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3. Na dobry początek przekroczymy progi świata średniowiecznej rozrywki, a chętni będą mogli nawet przebrać się za błazna albo poznać jego strój!

Chętne osoby w wieku 16+ zapraszamy najserdeczniej do zapisania się przez poniższy formularz kontaktowy. Docelowo spotkania będą odbywały się raz w tygodniu.

Desant Kultury
Błazen Jajosz: My z grodu Jakuba
Spotkanie organizacyjne: 9 listopada (środa) / godz. 17:00
Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3