Jeśli kochasz muzykę, ale ktoś kiedyś zakneblował Cię i dzisiaj boisz się śpiewać;
jeśli tylko podziwiasz innych, a samemu nie masz odwagi spróbować;
jeśli zgadzasz się z twierdzeniem, że kraina dźwięków jest każdemu na równi, z urodzenia, należna;
weź udział w autorskim eksperymencie muzyczno-warsztatowym 👉 „Chór ludzki", który od listopada do czerwca poprowadzi Mary Rumi!

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza do projektu, w którym zyskasz możliwość poczucia, poznania, większego zrozumienia i uporządkowania strefy dźwięków w formie regularnych spotkań muzyczno-chóralnych! Całkowicie niezależnie od wieku, znajomości muzyki i związanych z nią wcześniejszych doświadczeń (lub ich kompletnego braku). Tak naprawdę nie trzeba w ogóle umieć śpiewać!

Sfera dźwięków nie jest elitarna. Nie należy tylko do „profesjonalistów”. Każdy, posługujący się językiem mówionym człowiek, stosuje się do takich pojęć jak: artykulacja, dynamika, intonacja, pulsacja – i sam nie zdaje sobie sprawy, że słowo mówione też przecież jest melodią i rytmem. A głos ludzki jest jedynym na świecie instrumentem, który jest sterowany wyłącznie wyobraźnią i emocjami. Czy ktoś nam to kiedyś powiedział?

Praca nad dźwiękiem w Chórze ludzkim stanie się dla nas formą niemal relaksacyjno-medytacyjną, która rozluźnia cały układ neurologiczny i w prezencie zostawi w nas potężne dawki endorfin. Nie nastawiamy się na komercyjny efekt, na zwiększanie presji występów publicznych czy ciśnienie zbierania oklasków. Naszym celem są spotkania same w sobie. Zwiększenie poczucia, że każdy ma prawo odbierać, przetwarzać, rozumieć, uprawiać i czuć muzykę – nie tylko profesjonalni muzycy.

Mary Rumi spróbuje stworzyć bezpieczną strefę dla ludzi, którzy są od muzyki bardzo daleko i chcą odzyskać ją dla siebie, tylko samodzielnie nie wiedzą jak zacząć. Kierując się głównie chęcią wsparcia i pomocy, a nie „parciem na sukces" – ostateczny efekt finałowy projektu będzie zależał tylko wspólnych ustaleń z uczestnikami Chóru Ludzkiego.
Nie chcesz się smucić jesienią? Włącz się w Chór ludzki!

Cykl cotygodniowych spotkań od listopada do czerwca poprowadzi 👉 Mary Rumi – znakomita artystka, od lat współtworząca zespoły folkowe i projekty autorskie, takie jak Shannon, Hoboud, Hamara Muzyka, Pamaruna, Sploty i Mary Rumi Solo Act. Dzięki współpracy z Edwardem Cyfusem od 2008 roku wykonuje część repertuaru w gwarze warmińskiej, pielęgnując jego obecność w każdym przedsięwzięciu autorskim. Przez dekadę była kierowniczką muzyczną w olsztyńskim Teatrze Jaracza. Regularnie prowadzi projekty kulturalne, koncertuje, nagrywa i uczestniczy w działaniach około-teatralnych.

📣 Pierwsze spotkanie organizacyjne projektu Chór ludzki odbędzie się 👉 we wtorek 15 listopada o godz. 17:00 w sali kameralnej Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3. Chętne osoby w wieku 16+ zapraszamy najpiękniej do zapisania się przez poniższy formularz. Docelowo spotkania będą odbywały się raz w tygodniu we wtorki lub czwartki.
Chór ludzki to jeden ze zwycięskich projektów tegorocznej edycji Desantu Kultury.

Desant Kultury
Mary Rumi: Chór ludzki
Spotkanie organizacyjne: 15 listopada (wtorek) / godz. 17:00
Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3