wstęp
wolny

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Otacza nas wiele historii, których nie znamy. Niezwykłych, inspirujących, zapierających w piersiach dech. Takich, w które trudno uwierzyć, i takich, przez które w oku kręci się łza.
Przez cały listopad pragnęliśmy przybliżyć olsztyniankom i olsztynianom, mieszkankom i mieszkańcom regionu, postacie kobiet, które dzięki swojej działalności i dokonaniom zmieniały naszą małą ojczyznę.
Barbara Hulanicka, Władysława Knosała, Maryna Okęcka-Bromkowa, Joanna Pieniężna, Wanda Pieniężna, Emilia Sukertowa-Biedrawina, Eugenia Śnieżko-Szafnaglowa, Otylia Teszner-Grot. Działaczki społeczne, dziennikarki, nauczycielki, poetki, artystki, których zasługi trudno nam wymienić. A może część nazwisk brzmi obco?
Mamy nadzieję, że projekt „Historie nieznane” już zdążył to zmienić.
MOK Olsztyn serdecznie zaprasza w środę 30 listopada o godzinie 16:00 na finisaż wystawy plenerowej, umiejscowionej w Parku Centralnym w okolicach Muzeum Nowoczesności, na którą składają się wielkoformatowe postaci bohaterek projektu, autorstwa Kasi Walentynowicz.
O godzinie 16:00 pod Muzeum Nowoczesności, przy Tartaku Raphaelsohnów z głośników zaczną rozbrzmiewać nieznane historie naszych bohaterek.
Zapraszamy wszystkich, którzy po raz ostatni w tych okolicznościach pragną wysłuchać opowieści ważnych kobiet naszego regionu. 

Projekt „Historie nieznane” dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”

Patronat medialny nad wydarzeniami objęli:
- Gazeta Wyborcza Olsztyn
- Meloradio Olsztyn
- Radio UWM FM

Historie nieznane
Finisaż wystawy plenerowej
30 listopada (środa) / godz. 16:00
Muzeum Nowoczesności (Tartak Raphaelsohnów), ul. Knosały 3B
Wstęp wolny