bilety

wstęp
20 zł

facebook wydrukuj zgłoś błąd

BILETY WYPRZEDANE

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert muzyki z pogranicza bałkańskiego folku, etno i world music! Znakomita grupa Kriva Drina zagra dla Was w sobotę 12 listopada o godz. 19:00 w kościele ewangelicko-augsburskim na Starym Mieście.

Rzeka Drina płynie przez serbsko-bośniackie pogranicze. Jej kręte koryto wije się pośród skalistych gór i często zbiega się w swym nurcie z granicą obu państw. Nurt jej szmaragdowej wody od wieków szepcze różne historie mieszkańcom tych ziem.
Taka właśnie jest muzyka Krivej Driny - czerpie inspirację u źródła, lecz ciągle płynie naprzód w poszukiwaniu nowych form i znaczeń. Przekracza granice i niesie nieskończenie wiele opowieści.

Styl muzyczny zespołu oddaje różne odcienie słowiańskiej duszy. Karpacka melancholia przeplata się z gorącymi brzmieniami Europy południowo-wschodniej, a nieparzyste rytmy dobrze komponują się z kieliszkiem rakii. Kriva Drina czerpie inspirację między innymi z tradycyjnych pieśni serbskich, macedońskich, bułgarskich i romskich oraz z bośniackiego sevdahu, zanurzając słuchaczy w emocjach intensywnych niczym nurt i kolor rzeki Driny. Poprzez swoją muzykę chcą sprawić, by każdy poczuł się jak u siebie, w regionie Panonii, który niegdyś rozciągał się od Bałkanów po południowe krańce Polski.

Kriva Drina to krakowska grupa muzyków i przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki bałkańskiej oraz kilka szczęśliwych zbiegów okoliczności (można je też nazwać przeznaczeniem). Uwielbiają występować na żywo i dzielić się swoją energią i emocjami z publicznością, niosąc południowosłowiański muzyczny ogień.
Zespół występuje w składzie:
Julia Zając - śpiew
Magdalena Maszkiewicz - śpiew
Marek Jaczyński - gitara, śpiew
Paulina Świerkosz - skrzypce, śpiew
Bogusław Zięba - akordeon
Michał Gąsior - kontrabas, gitara basowa
Mikołaj Buszko - perkusjonalia

Kriva Drina w Olsztynie
12 listopada (sobota) / godz. 19:00
Kościół ewangelicko-augsburski, ul. Stare Miasto 1
Bilety: 20 zł / WYPRZEDANE

- na stronie https://bilety.mok.olsztyn.pl/,
- w Galerii Dobro (Stare Miasto 24/25);
- w Muzeum Nowoczesności Olsztyn Tartak Raphaelsonów (Knosały 3b),
- w Galerii Warte Świeczki (Dąbrowszczaków 3).

KRIVA DRINA W OLSZTYNIE