wstęp
wolny

facebook wydrukuj zgłoś błąd

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na spotkanie z Ukrainką Marianą Misiats, podczas którego porozmawiamy na temat emocji w czasie wojny. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 19 stycznia o godz. 19:00 w sali pod Amfiteatrem.

Spotkanie będzie przepełnione historiami z życia. Mariana Misiats w lekkiej formie poruszy tematy, które do najlżejszych przecież nie należą. Wspólnie zastanowimy się nad niepokojem i strachem, czego się boimy i jak żyć z lękiem podczas wojny. Porozmawiamy o tym czy i dlaczego nienawiść na wojnie jest w porządku, dlaczego świat postrzega się wówczas tylko w czerni i bieli. Jakie funkcje pełni gniew i dlaczego emocje nie równają się zachowaniu.
Przyjrzymy się zmęczeniu, apatii, depresji. Zastanowimy się jakie straty przeżywamy i jak je przeżyć. Jak pozwolić sobie na radość i jak żyć, aby wygrać wojnę.
Siłą rzeczy porozmawiamy też o tym dlaczego wszyscy Ukraińcy mają poczucie winy. Podyskutujemy o tak ważnych tematach jak oddzielenie od rodziny i samotność.

Wierzymy, że nasze spotkanie pomoże Ukraińcom nazwać przeżywane emocje i zrozumieć, że nie są jedynymi, którzy tak się czują. Mamy nadzieję, że pomogą też Polakom lepiej zrozumieć Ukraińców.
Spotkanie będzie prowadzone w języku ukraińskim przy symultanicznym tłumaczeniu na język polski.

Mariana Misiats: Jak żyć z lękiem podczas wojny?
19 stycznia (czwartek) / godz. 19:00
Sala pod Amfiteatrem
Wstęp wolny