wstęp
wolny (BRAK WOLNYCH MIEJSC)

facebook wydrukuj zgłoś błąd

MOK Olsztyn i Olsztyński Klub Literacki serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie związane ze światem literatury mówionej! 11 lutego o 10:30 w Kamienicy Naujacka odbędą się oryginalne warsztaty slamu poetyckiego ze znaną slamerką Olą Korczak. Wstęp jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy.

Lubisz pisać i chcesz dzielić się własną twórczością ze światem? Weź udział w warsztacie slamu poetyckiego! Podczas zajęć będziemy tworzyć i analizować wiersze oraz poetycką prozę, dzielić się opowieściami, inspirować i uwrażliwiać na słowo. Ćwiczyć sceniczne triki i poznawać naturę slamowego wiersza. Bo przecież slam to nie tylko suchy tekst – podczas kursu ożywisz go interpretacją aktorską: popracujesz nad swoją emisją głosu, dykcją, ekspresją sceniczną. Co ważne – skupimy się również na dawaniu sobie wsparcia i pozytywnej informacji zwrotnej.

Warsztaty slamu poetyckiego są dla każdej osoby, która ma ochotę się twórczo rozwijać. Składają się z dwóch części. Pierwsza ma na celu zainspirowanie uczestników do aktywności pisarskiej, otworzenie ich na słowo i na relacje wewnątrz grupy. Skłaniają do odnajdowania wartości w sobie i innych. Druga część warsztatów pomaga doskonalić umiejętności performatywnego czytania. W zależności od długości spotkania może zawierać elementy emisji głosu i naukę prezencji scenicznej.
Zajęcia przebiegają w bezpiecznej, wspierającej atmosferze. Są wolne od hejtu.

Spotkanie poprowadzi znana slamerka i nauczycielka w warszawskim LO Ola Korczak, występująca na slamach pod pseudonimem Wiosna – wyróżniona w konkursie Nauczyciela Roku nauczycielka języka polskiego, etyki i filozofii, a także nagradzana poetka performatywna, dwukrotna finalistka Mistrzostw Polski w Slamie Poetyckim. Ukończyła studia doktoranckie w Instytucie Literatury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, jest ekspertką do spraw lektur szkolnych i edukacji antydyskryminacyjnej.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. W związku z tym obowiązują zapisy przez poniższy formularz. BRAK WOLNYCH MIEJSC

Nabytą wiedzę można będzie sprawdzić w praktyce 24 lutego na slamie w klubie POZA Space przy ul. Rodziewiczówny. Jego współorganizatorami będą Fundacja Sztuka Wolności i Biblioteka Publiczna im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Olsztynie. Nagrody książkowe dla zwycięzcy sponsoruje WBP w Olsztynie.

Warsztaty slamu poetyckiego
11 lutego (sobota) / godz. 10:30
Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3
Wstęp wolny (zapisy) / BRAK WOLNYCH MIEJSC

Slam poetycki
24 lutego (piątek) / godz. 18:00
POZA Space, ul. Rodziewiczówny 8
Zapisy: na miejscu do 15 minut przed imprezą