bilety

wstęp
30 zł (40 zł w dniu koncertu)

facebook wydrukuj zgłoś błąd

MOK OLSZTYN & PIRANHA MUSIC zapraszają na koncert promujący nową EPkę fantastycznego WIJa! Wystąpią też: zimnofalowy Kryształ oraz metalowy Księżyc. 

▶ WIJ (proto-metal, doom, rock&roll / Warszawa)
https://www.facebook.com/wijrock
https://www.instagram.com/wij_rock/
Opuściwszy lochy i czeluście Wij wypełza na szerokie wody. Warszawskie trio udowodniło swoją determinację nie oszczędzając się na żywiołowych koncertach, a teraz prezentuje nowe nagrania otwierające nowy rozdział po świetnie przyjętym „Dziwidle”. Tym razem mrok został skondensowany w formie czteroutworowego EP „Przeklęte wody”, wydanego pod koniec 2022 roku przez Piranha Music. Wij to nadal Maria aka Tuja Szmaragd na wokalu, Palec na gitarze barytonowej i Miko na perkusji, ale muzyka na nowym wydawnictwie jest poważniejsza, w mniejszym stopniu przesycona ekscytacją towarzyszącą debiutowi, za to bardziej odzwierciedlająca niewesołe czasy, w jakich przyszło nam żyć. Trio otwiera nowy rozdział w swojej działalności, który wkrótce ma zaowocować pełnowymiarowym materiałem. Tymczasem jednak zanurza się w metaforycznej topieli eksplorując tematy przesądów, szkodliwych tradycji, erotyki i kosmicznych cywilizacji. Daj się uwieść i idź z nimi.

▶ KRYSZTAŁ (post-punk, zimna fala, shoegaze / Warszawa)
https://www.facebook.com/tokrysztal
https://tokrysztal.bandcamp.com/
Na grobie nieodżałowanej Diuny zaczynają już powoli wyrastać kwiaty, a pierwszym z nich na pewno jest zespół Kryształ, który zadebiutował świetnym singlem "Wieloryby". W skład warszawskiego kwartetu wchodzą aż dwa ogniwa z Torunia: Jakub Didkowski, czyli perkusista wspomnianej Diuny, oraz Kubczak Dobrzyński na basie. Całości dopełniają specyficzny wokal Iuriego Kasianenko (znanego m.in. z Bastard Disco) oraz gitarowe pejzaże Huberta Kosa. Kryształ gatunkowo odwołuje się do zimnej fali, ale w swojej muzyce zawiera również elementy post punku i shoegaze. Debiutancki album zespołu ukazał się jesienią 2022 nakładem Koty Records, a koncert w Olsztynie będzie jedną z pierwszych okazji aby usłyszeć ten materiał na żywo!

▶ KSIĘŻYC (blackened hardcore / Olsztyn)
https://www.facebook.com/KsiezycOlsztyn
https://www.instagram.com/ksiezyc.oln/
https://ksiezychc.bandcamp.com/
Księżyc to zespół nieobliczalny i agresywny, sięgający po inspiracje z wszelkich stron muzyki ekstremalnej, od Black Metalu, przez Death Metal i Hardcore, aż po Screamo i Metalcore.

Koncert: WIJ / Kryształ / Księżyc
3 lutego (piątek) / godz. 19:00
Sala pod Amfiteatrem, ul. Okopowa
Bilety: 30 zł (40 zł w dniu koncertu)
- na stronie https://bilety.mok.olsztyn.pl/,
- w Galerii Dobro (Stare Miasto 24/25),
- w Muzeum Nowoczesności Olsztyn Tartak Raphaelsonów (Knosały 3b),
- w Galerii Warte Świeczki (Dąbrowszczaków 3).

KONCERT: WIJ / KRYSZTAŁ / KSIĘŻYC