wstęp
wolny (16+)

facebook wydrukuj zgłoś błąd

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na wystawę Dobrosławy „Aljas” Król „Akademia Pana Flexa”. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w czwartek 23 marca o godz. 18:00 w Galerii Dobro.

„Akademia Pana Flexa” to połączenie wystawy oraz koncertu. Aljas zaprezentuje w przestrzeni Galerii Dobro prace, w których otwarcie krytykuje instytucje sztuki. Autorka przedstawia swoje działania od rozpoczęcia edukacji na ASP do stania się dyplomowaną i niezależną artystką.
Prace, które powstawały od pierwszego roku studiów do kilku miesięcy po uzyskaniu magistra, skupiają się na wyrażeniu rozczarowania systemem. Jest to zbiór jawnych sprzeciwów wobec szkolnictwa oraz hierarchii artystycznego światka. Dobrosława Król uwzględnia na nich nie tylko krytykę instytucji, ale także samej siebie - jako uczestnika tej struktury. Aljas w intermedialny sposób przedstawia swoje postulaty: poprzez video, dźwięk, performance, instalację oraz w końcu występ muzyczny.
Wydarzeniem uzupełniającym „Akademię Pana Flexa” będzie koncert „Pisze się przez J”, który odbędzie się w sobotę 25 marca o godz. 21, również w Galerii Dobro.

Dobrosława „Aljas” Król: absolwentka ASP w Warszawie na Wydziale Sztuki Mediów. Zajmuje się przede wszystkim video artem, grafiką oraz sztuką intermedialną. Ponadto raperka otwarcie reprezentująca społeczność LGBT. Najważniejsza jest dla niej interakcja z publiką, a jej koncerty cechują się wysokim poziomem energii i charyzmy. W swojej twórczości porusza głównie tematykę queer, zagadnienia społeczno-kulturowe oraz wątki feministyczne.

Dobrosława „Aljas” Król: Akademia Pana Flexa
23 marca (czwartek) / godz. 18:00
Galeria Dobro
Wstęp wolny