wstęp
wolny (BRAK WOLNYCH MIEJSC)

warsztaty@mok.olsztyn.pl
facebook wydrukuj zgłoś błąd

MOK Olsztyn zaprasza na kreatywne warsztaty inspirowane japońską sztuką Chindogu! Wydarzenie dla osób w wieku 16+ odbędzie się w sobotę 18 marca o godz. 12:00 w Zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały.

Chindogu to sztuka tworzenia niepotrzebnych wynalazków. Dla przyjemności, na przekór wszechobecnej projektozie i zalewającej nas produktozie. To sztuka obnażająca nasz konsumpcjonizm i pęd ku komercjalizacji, która nie przypadkiem rozwinęła się właśnie w Japonii - będącej w światowej czołówce zgłaszanych patentów. Ojciec Chindogu, artysta i wynalazca Kenji Kawakami, stworzył kanon zasad, którymi charakteryzuje się ten rodzaj sztuki. Najważniejsza z nich mówi, że Chindogu powinno być prawie bezużyteczne, lecz właśnie to „prawie" pełni tu znaczącą rolę.

Ideę Chindogu przybliży Sara Kapela, projektantka innowacyjnych usług i procesów design thinking. Podczas warsztatów pokaże nam jak – poprzez włączenie nieszablonowego myślenia w duchu Chindogu – paradoksalnie można być nie tylko bardziej kreatywnym, ale też bardziej efektywnym i... praktycznym właśnie! W sztuce, w pracy, na co dzień.

Chindogu to ćwiczenie rozwijające kreatywność - dzięki dawaniu przyjemności projektowania, działaniu bez presji i wolności myśli.
Wzmocnij swoją kreatywność i dołącz do warsztatów, których celem jest wymyślenie przedmiotów prawie bezużytecznych!

Sara Kapela projektuje usługi, procesy design thinking i facylituje warsztaty. Wykorzystuje metody projektowe, aby wspierać innowacyjne i strategiczne procesy dla klientów z dziesiątek branż oraz administracji publicznej. Doświadczenie zdobywała realizując projekty dla biznesu oraz administracji publicznej. Prowadziła warsztaty i była prelegentką na wielu eventach, m.in.: Gdynia Design Days, Design Ways, Polishopa, IPMA Polska, Startup Day, Marketing in Progress.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. W związku z tym obowiązują zapisy pod adresem warsztaty@mok.olsztyn.pl. BRAK WOLNYCH MIEJSC

Chindogu – sztuka tworzenia zbędnych wynalazków
18 marca (sobota) / godz. 12:00
Zajezdnia trolejbusowa, ul. Knosały
Wiek: 16+
Zapisy (BRAK WOLNYCH MIEJSC): warsztaty@mok.olsztyn.pl