bilety

wstęp
30 zł

facebook wydrukuj zgłoś błąd

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na bluesowy koncert Pawła Szymańskiego „Męski świat”! Wydarzenie odbędzie się 10 marca o godz. 20:00 w sali pod Amfiteatrem.

Paweł Szymański to znakomity tekściarz, wokalista i muzyk grający na gitarze akustycznej i rezofonicznej oraz na harmonijce ustnej. Występował na imprezach i festiwalach bluesowych, wykonując repertuar złożony ze standardów gatunku. W latach 1990-1995 grał na harmonijce w toruńskim zespole Tortilla Flat. W 1993 roku wygrał (w kategorii „harmonijka ustna”) poznański festiwal „Zaczarowany Świat Harmonijki”. Aż siedmiokrotnie prezentował się jako solista na Dużej Scenie katowickiego Spodka podczas Rawa Blues Festival. W 2000 roku uczestniczył, obok Jazz Band Ball Orchestra, w koncercie 100 Lat Jazzu. Rozgrzewał publiczność przed koncertami artystów z różnych światów muzycznych (np. Magda Umer i TSA), nagrywał z muzykami spod znaku m.in. country, blues, bluegrass, folk.

Po ukazaniu się płyty „Południowy wiatr” Rafał Chojnacki na łamach portalu www.folkowa.art.pl napisał:
„Szymański nawiązuje stylistyką do klasyków polskiej ballady z poetyckim tekstem, takich jak Andrzej Garczarek czy Tomasz Szwed. Nawet bardziej żywiołowe utwory okraszone zostały mądrymi i przemyślanymi tekstami. Mało kto potrafi dziś tak trafnie i obrazowo mówić o prostych sprawach”.

Jego zdolności jako tekściarza zostały docenione przez jurorów kilku konkursów piosenki poetyckiej, między innymi Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej, na którym dwukrotnie, w latach 2005 i 2006, został laureatem Złotej Piątki. Zręcznie lawirując między licznymi inspiracjami – unikając zapożyczeń, rutyny i muzycznej konfekcji – nawiązuje do starego bluesa i ragtime’u, opowiadając w takiej muzycznej konwencji obyczajowe historyjki. Obecnie Paweł Szymański promuje swoją najnowszą, jeszcze ciepłą płytę „Męski świat”, która ukazała się w styczniu tego roku.

Serdecznie zapraszamy na „Męski świat” Pawła Szymańskiego – nie tylko z okazji Dnia Kobiet ;)

Paweł Szymański: Męski świat
10 marca (piątek) / godz. 20:00
Sala pod Amfiteatrem
Bilety: 30 zł
▪ na stronie https://bilety.mok.olsztyn.pl/
▪ Galeria Dobro (Stare Miasto 24/25, czwartek-niedziela,11:00 - 18:00)
▪ Muzeum Nowoczesności (Knosały 3b, czwartek-niedziela,11:00 - 18:00)
▪ Galeria wARTe Świeczki (Dąbrowszczaków 3)

Paweł Szymański: Męski świat