wstęp
wolny

facebook wydrukuj zgłoś błąd

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert „Pisze się przez J” w wykonaniu Dobrosławy „Aljas” Król. Wydarzenie będzie stanowiło uzupełnienie wystawy „Akademia Pana Flexa” (https://www.facebook.com/events/1153583695319228), a odbędzie się w sobotę 25 marca o godz. 21 w Galerii Dobro.

Dobrosława „Aljas” Król to absolwentka ASP w Warszawie na Wydziale Sztuki Mediów. Zajmuje się przede wszystkim video artem, grafiką oraz sztuką intermedialną. Ponadto raperka otwarcie reprezentująca społeczność LGBT. Tworzy zróżnicowany rap, miksując oldschool, nowojorski styl i newschool. Najważniejsza jest dla niej interakcja z publiką, a jej koncerty cechują się wysokim poziomem energii i charyzmy. W swojej twórczości porusza głównie tematykę queer, zagadnienia społeczno-kulturowe oraz wątki feministyczne.
Twórczość Dobrosławy „Aljas” Król otwarcie krytykuje instytucje sztuki i manifestuje rozczarowanie systemem. Aljas w intermedialny sposób przedstawia swoje postulaty: poprzez video, dźwięk, performance, instalację oraz w końcu występ muzyczny. Na koncercie „Pisze się przez J” w MOK Olsztyn zagrane zostaną między innymi utwory, które były częścią dyplomu magisterskiego artystki.

Dobrosława „Aljas” Król: Pisze się przez J
25 marca (sobota) / godz. 21:00
Galeria Dobro
Wstęp wolny