wstęp
wolny

facebook wydrukuj zgłoś błąd

MOK Olsztyn zaprasza na poruszający spektakl "Na pohybel!" w wykonaniu Teatru Przebudzeni, działającego przy PSONI Koło w Ostródzie. Przedstawienie w reż. Moniki Kazimierczak i Dariusza Wychudzkiego zaprezentujemy z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w środę 29 marca o godz. 19:00 w sali pod Amfiteatrem. Wydarzeniu będzie towarzyszyło spotkanie z aktorami z okazji jubileuszu dwudziestolecia Teatru Przebudzeni.

Spektakl „Na pohybel!” jest kolejnym manifestem Teatru Przebudzeni. Jego zespół mówi w imieniu napotkanych grup i środowisk osób niepełno- i pełnosprawnych – domagając się poprawy jakości ich życia, godnego traktowania, dostępu do miejsc pracy, do środków materialnych, do dóbr kultury i sztuki.

„Na pohybel!” to synteza twórczej drogi Zespołu, podsumowanie tego co było i co jest, to powrót do korzeni, do źródeł – swego rodzaju twórcza klamra. To próba odpowiedzenia i zmierzenia się z dręczącym nas pytaniem „teatr dla życia czy życie dla teatru?”. To próba sprzeciwu wobec infantylizacji i przedmiotowości stosowanej na scenie i w życiu. To także próba udowodnienia, że mimo ograniczeń oraz wszelkich przeciwności członkowie Teatru Przebudzeni chcą się rozwijać, doskonalić, kształcić, nieustannie „ćwicząc się” do „roli życia”. Sami piszą o sobie, że "cykliczny warsztat, etiudy, improwizacje, relacje, dyskusje, konkluzje, gry intelektualne, łzy wymieszane z radością, kontakt z publicznością – to wszystko nas usprawnia i sprawia, że teatr staje się nam wszystkim niezbędny, potrzebny i zbawienny.”

Międzynarodowy Dzień Teatru
Teatr Przebudzeni: Na pohybel! / reż. Monika Kazimierczak, Dariusz Wychudzki
29 marca (środa) / godz. 19:00
Sala pod Amfiteatrem
Wstęp wolny