wstęp
wolny

facebook wydrukuj zgłoś błąd

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Weroniką Murek, autorką książki „Dziewczynki. Kilka esejów o stawaniu się”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 11 marca o godz. 17:00 w Kamienicy Naujacka.

Co właściwie znaczy „być dziewczynką”? Jakie atrybuty ma dziewczęcość, dziewczyńskość, dziewczynkowatość? W swojej najnowszej książce (premiera 18.01.2023, Wydawnictwo Czarne) Weronika Murek przygląda się kulturowej i popkulturowej figurze dziewczynki, z całą jej dynamiczną zmiennością. Wśród opowieści pojawia się i Anne Frank, i Dorotka z Krainy Oz, i Hello Kitty; jest o podpaskach, sikaniu i o tajemnicach upychanych w kobiecych kieszeniach.

Weronika Murek (ur. 1989) – prozaiczka i dramatopisarka. Laureatka Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza (2016) za zbiór opowiadań „Uprawa roślin południowych metodą Miczurina”, za który była także nominowana do Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Literackiej Gdynia. Dwukrotnie nominowana do Paszportów „Polityki". Za sztukę "Feinweinblein" zdobyła Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną.

Weronika Murek: Dziewczynki. Kilka esejów o stawaniu się
11 marca (sobota) / godz. 17:00
Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3, sala 303A
Wstęp wolny

WERONIKA MUREK: DZIEWCZYNKI. KILKA ESEJÓW O STAWANIU SIĘ