wstęp
wolny

facebook wydrukuj zgłoś błąd

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na wernisaż wyjątkowej wystawy ustrojstw, tentegesów i wihajstrów! Wydarzenie odbędzie się w czwartek 9 marca o godz. 19:00 w Zajezdni trolejbusowej.

Wihajster – jak to się nazywa? Tenteges – no ten, taki, no ten teges! Ustrojstwo – takie jakieś urządzenie... Czym są wihajstry, tentegesy i ustrojstwa w dzisiejszym świecie? Czy odkąd w sklepach można kupić niemal wszystko liczba tenegesów wzrosła? Czy naszą kreatywność i umiejętność radzenia sobie w codziennym życiu uśpiły współczesne ustrojstwa?
Odpowiedzi na te fundamentalne pytania udzielimy na niezwykłej wystawie w Zajezdni trolejbusowej. Wielka Księga Ustrojstw, Tentegesów i Wihajstrów to zbiór eksponatów niezwykłych, najdziwniejszych wynalazków, rzeczy, o których istnieniu być może jeszcze nigdy nie słyszeliście. Czy golarka służy tylko do golenia ciała, a temperówka do ostrzenia kredek i ołówków? Sprawdźcie swoją wiedzę o istnieniu przedmiotów użytku codziennego i poszerzcie ją, bo na pewno okaże się, że wciąż widzieliście w swoim życiu niewiele. Stwierdzenie Sokratesa „wiem, że nic nie wiem" po wizycie na wystawie zyska zupełnie nowe oblicze!

Wystawie będzie towarzyszy akcja internetowa "Patenciarz Domowy" - oryginalny konkurs na najlepszy domowy lifehack, prowizorkę i patent 🙂 Najlepsi patenciarze zostaną nagrodzeni, a ich dzieła dołączą do wihajstrowej eskpozycji w Zajezdni trolejbusowej. Szczegóły akcji pod adresem https://www.mok.olsztyn.pl/aktualnosci/2023/03/patenciarze-wszystkich-krajow-laczcie-sie

Wystawę można oglądać do 6 kwietnia.

 

Wielka Księga Ustrojstw, Tentegesów i Wihajstrów
9 marca (czwartek) / godz. 19:00
Zajezdnia trolejbusowa, ul. Knosały
Wstęp wolny

WIELKA KSIĘGA USTROJSTW, TENTEGESÓW I WIHAJSTRÓW