bilety

wstęp
69 zł (przedsprzedaż) / 79 zł (w dniu koncertu)

facebook wydrukuj zgłoś błąd

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert niepodrabialnego Marka Dyjaka! Wydarzenie odbędzie się 13 kwietnia o godz. 20:00 w gmachu Kuźni Społecznej przy ul. Marka Kotańskiego 1.

Marek Dyjak to głos absolutnie fenomenalny. Spiżowy, szeroki i ciężki jakby Dzwon Zygmunta miał za patrona. Przy tym ma niepowtarzalną chrypę, ten głos, intrygującą. Coś jakby bulgot siarki piekielnej we młynie do skalnego kruszywa. W dodatku zawsze rozbrzmiewa w temperaturze wrzenia. Idealnie nadaje się do śpiewania piosenek dramatycznych. Oczyszczających w myśl pojęcia „Katharsis” Ten atut już został po wielekroć wykorzystany.

Ostatnio nastąpiły pozytywne zmiany w życiu prywatnym Marka Dyjaka. W związku z tym artysta proponuje widowni „Nowego Dyjaka”, który wzbogaci swój wizerunek o piosenki pogodne, przywołujące również dobre strony życia człowieczego. Będzie to przedsięwzięcie nieco kontrastujące z dotychczasowym dorobkiem wokalisty, ale z wielką korzyścią dla widzów. Dyjakowi można zaufać, gdyż oprócz talentu do śpiewania i charyzmy ma jeszcze zdolność dobierania odpowiedniego repertuaru, i w tym względzie nigdy się nie pomylił.

Otwórzmy się na nowe w Dyjaku, a on odnowi nas swą odnową.

Podczas koncertu Markowi Dyjakowi będą towarzyszyć muzycy:
Mateusz Kołakowski - pianista regularnie koncertujący w Stanach Zjednoczonych. Laureat Nagrody The Most Promising Performer podczas Jazzowego Konkursu Pianistycznego w Paryżu, uczestnik Festiwalu Jazzowego w Montreux w Szwajcarii, a także Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych W Pradze.
Lech Szczerba - krakowski muzyk jazzowy, grający na wszystkich saksofonach oraz klarnecie. Legenda polskiej sceny muzycznej, od lat grający z największymi artystami, takimi jak Grzegorz Turnau, Marek Grechuta czy Andrzej Zaucha.

Marek Dyjak: NOWY DYJAK
13 kwietnia (czwartek) / godz. 20:00
Kuźnia Społeczna, ul. Marka Kotańskiego 1
Bilety: 69 zł (przedsprzedaż) / 79 zł (w dniu koncertu)
- bilety.mok.olsztyn.pl;
- Galeria Dobro (Stare Miasto 24/25, czwartek-niedziela,11:00-18:00);
- Muzeum Nowoczesności (Knosały 3b, czwartek-niedziela,11:00-18:00);
- Galeria wARTe Świeczki (Dąbrowszczaków 3).