wstęp
wolny

facebook wydrukuj zgłoś błąd

MOK Olsztyn i Olsztyńskie Stowarzyszenie Modelarzy „Warmia” serdecznie zapraszają na XII Festiwal Kultury Modelarskiej z III Memoriałem plut. pilota Lecha Dunajewskiego! Wydarzenie odbędzie się w dniach 15–16 kwietnia (sob-nd) w Muzeum Nowoczesności przy ul. Knosały.

Co roku modelarze z całej Polski spotykają się w Olsztynie, aby zaprezentować wszystkim efekty długiej pracy nad modelami. Wystawa wypełniona jest miniaturami samolotów, pojazdów, statków, okrętów, budowli i innych obiektów, które trudno wyliczyć. Rok temu ekspozycja zgromadziła ponad pół tysiąca modeli! Wierzymy, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej.

Wierzymy także, że modelarstwo to coś więcej niż tylko zwykłe sklejanie samolotów lub czołgów. W słowie „modelarstwo” zawiera się dla nas także wiedza historyczna, politechniczna, znajomość techniki i jej rozwoju, uzbrojenia i wojskowości. Aby powstał prawdziwy model, taką wiedzę trzeba jeszcze uzupełnić o umiejętności praktyczne – sklejanie, obróbkę różnych materiałów, malowanie i kompozycję dioramy. Wszystko to sprawia, że współczesne modelarstwo powoli staje się dziedziną sztuki. Właśnie taką sztukę chcemy pokazywać poprzez nasz Festiwal.

Po raz trzeci na wystawie zostanie przyznany Memoriał plut. pilota Lecha Dunajewskiego, niezwykłego olsztyniaka, pilota RAF podczas II Wojny Światowej, a po wojnie współtwórcy Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego.

Zwiedzającym zostanie zaprezentowana wystawa modeli plastikowych i kartonowych, wykonanych zarówno przez młodzików i początkujących, jak i przez czołówkę modelarzy w Polsce. W trakcie Festiwalu planujemy także przeprowadzić warsztaty modelarskie dla dzieci, pokazy technik modelarskich oraz dronów i modeli RC. Pełna lista dodatkowych atrakcji będzie aktualizowana na profilu FB Olsztyńskiego Stowarzyszenia Modelarzy „Warmia” https://www.facebook.com/ModelarzeWarmia oraz na stronie internetowej Olsztyńskiego Stowarzyszenia Modelarzy "Warmia" https://modelarzeolsztyn.ml.

Program XII Festiwalu Kultury Modelarskiej 👇
👉 Sobota (15.04)
9:00-14:00 – Przyjmowanie modeli na wystawę
12:00–19:00 – Wystawa otwarta dla zwiedzających
16:30 Rozpoczęcie pracy sędziów
👉 Niedziela (16.04)
9:00–13:30 – Wystawa otwarta dla zwiedzających
13:30 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

📣 Uwaga❗ Rejestracja modeli dla zawodników wyłącznie drogą elektroniczną! Będzie ona dostępna od 1 kwietnia na stronie Olsztyńskiego Stowarzyszenia Modelarzy "Warmia".

Organizatorzy:
- Olsztyńskie Stowarzyszenie Modelarzy „Warmia”
- MOK Olsztyn
Partnerzy:
- LO CN-B im. Cichociemnych w Olsztynie
- Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie
- Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego w Olsztynie

XII Festiwal Kultury Modelarskiej z III Memoriałem plut. pilota Lecha Dunajewskiego
15–16 kwietnia (sobota–niedziela)
Muzeum Nowoczesności, ul. Knosały 3B
Wstęp wolny