wstęp
wolny

facebook wydrukuj zgłoś błąd

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza pokaz anime „Akira” w reż. Katsuhiro Ôtomo. Wydarzenie odbędzie się 20 maja o godz. 17:00 w sali pod Amfiteatrem.

Ekranizacja mangi Katsuhiro Ôtomo, to jeden z najpopularniejszych filmów anime. 16 lipca 1988 roku Tokio zostaje zniszczone za sprawą potężnego wybuchu niewiadomego pochodzenia. Na jego miejscu zbudowano Neo Tokio, gdzie rządzą zwalczające się nawzajem gangi. Historia skupia się wokół przywódcy jednego z nich, Kanedy, oraz jego przyjaciela, Tetsuo, który zostaje uprowadzony przez wojsko. Zostaje na nim przeprowadzony eksperyment i Tetsuo zyskuje nadludzką siłę. Niestety z czasem traci nad nią kontrolę...

Spotkanie rozpoczniemy prelekcją, będącą swojego rodzaju wprowadzeniem do filmu. Następnie wyświetlimy film, a po nim zaprosimy Was do dyskusji, którą poprowadzi Przemysław Zawrotny – krytyk i badacz kultury popularnej, a także wykładowca akademicki i redaktor książek. 
Przemysław Zawrotny na co dzień prowadzi zajęcia o komiksie na Uniwersytecie Warszawskim, pisze o komiksie, literaturze i muzyce (kiedyś głównie „Lampa” i „Czas Kultury”, dziś „Zeszyty Komiksowe”). Jest współautorem publikacji Powieści graficzne. Leksykon oraz niemieckojęzycznego Handbuch Polnische Comickulturen nach 1989.

AKIRA
20 maja (sobota) / godz. 17:00
Sala pod Amfiteatrem, ul. Zamkowa
Wstęp wolny