wstęp
wolny

facebook wydrukuj zgłoś błąd

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Czyta się w poniedziałek”! Tym razem naszym wspólnym gościem będzie Piotr Siwecki, prozaik, krytyk i tłumacz z Olsztyna. Dyskusja wokół przełożonej przez niego książki Petera Markusa „Bob albo mężczyzna na łodzi” odbędzie się w poniedziałek 8 maja o godz. 18:00 w sali pod Amfiteatrem.

Oto »Bob albo mężczyzna na łodzi«. Bob łowi ryby. O Bobie opowiada Bob – syn Boba. Syn Boba także ma syna, na którego wołają Bob. Bob – ten najstarszy – mieszka na rzece. Rzeka jest błotnista. Ale Bob widzi w rzece tak jak ryby. Bo Bob zjada rybie oczy. Żeby zobaczyć. Żeby złowić tę jedną rybę.
»Bob albo mężczyzna na łodzi jest prawdziwie awangardowym tekstem, w którym – co jest odświeżające – brak najmniejszego śladu pretensjonalności lub ironii. Oto zaklęcie w najczystszej postaci, oto mit. To zaprawdę: modlitwa«. 
Paste Magazine
»Jednym z największych darów, jaki może nam przekazać tekst literacki jest to, że może on odświeżyć nasz język. W powieści 'Bob albo mężczyzna na łodzi' Petera Markusa język nie tylko zostaje odświeżony, ale całkowicie przebudowany«.
The Brooklyn Rail

[opis wydawcy: https://www.sklep.ha.art.pl/pl/p/Bob-albo-mezczyzna-na-lodzi-Peter-Markus%2C-tlum.-Piotr-Siwecki/578]

Peter Markus – urodzony w 1966 roku amerykański pisarz i wykładowca w programie InsideOut Literary Arts Project. Autor powieści Bob, Or Man on Boat (2008), kilku tomów opowiadań (Good Brother, The Singing Fish, We Make Mud, The Fish and the Not Fish) oraz tomu wierszy When Our Fathers Return to Us as Birds (2021). W 2012 roku otrzymał stypendium Kresge Arts. Mieszka w Detroit.

Książka Petera Markusa „Bob albo mężczyzna na łodzi” ukazała sie nakładem wydawnictwa Ha!art we wrześniu 2022 roku. 
Spotkanie w ramach cyklu „Czyta się w poniedziałek” poprowadzi Joanna Wilengowska.

CZYTA SIĘ W PONIEDZIAŁEK: PETER MARKUS / PIOTR SIWECKI – BOB ALBO MĘŻCZYZNA NA ŁODZI
8 maja (poniedziałek)/ godz. 18:00
Sala pod Amfiteatrem, ul. Zamkowa
Wstęp wolny

CZYTA SIĘ W PONIEDZIAŁEK: PETER MARKUS / PIOTR SIWECKI – BOB ALBO MĘŻCZYZNA NA ŁODZI