wstęp
wolny

facebook wydrukuj zgłoś błąd

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na pasjonujący wykład polifoniczny poświęcony tematyce gniewu! Spotkanie z prof. UAM dr. hab. Krzysztofem Moraczewskim odbędzie się w środę 31 maja o godz. 18:00 w sali pod Amfiteatrem.

W tradycji biblijnej i greckiej uznawana jest różnica między nienawiścią, słusznym gniewem i furią. Co znaczą dla nas dzisiaj te silne emocje? Jak możemy skanalizować uczucie gniewu i czy trzeba je tłumić? Czy gniew może prowadzić do buntu rozumianego jako protest społeczny?
Kontrkulturowa kontestacja lat 60. i 70. ubiegłego wieku uderzała w uwierającą rzeczywistość i często doprowadzała do sensownych zmian społecznych. W trakcie wykładu dowiemy się jak dzisiejsze ruchy sprzeciwu odwołują się do doświadczeń epoki „starszych” buntowników i czy mają podobną siłę.
Wykład polifoniczny zawiera elementy wykładu popularnonaukowego i ekspresji teatralnej, wzbogaconej fragmentami muzycznymi. Krzysztof Moraczewski, wychodząc od akademickiej formy wykładu, stanie się głównym aktorem zdarzenia teatralnego, bogato ilustrowanego fragmentami muzycznymi i tekstowymi z historii rock and rolla.

Wykład polifoniczny to autorska forma prezentacji, od której zaczęła swoją działalność Fundacja Barak Kultury – fundacja z Poznania, która opiera swój światopogląd na różnorodności. Wspólnym mianownikami wszystkich przedsięwzięć Baraku są tematy dotyczące mniejszości i wykluczenia.
Udział wezmą:
Krzysztof Moraczewski – historyk kultury, filozof, profesor UAM w Poznaniu,
Przemek Prasnowski – animator kultury, reżyser, aktor, kieruje Fundacją Barak Kultury.

KRZYSZTOF MORACZEWSKI: GNIEW
31 maja (środa) / godz. 18:00
Sala pod Amfiteatrem, ul. Zamkowa
Wstęp wolny

KRZYSZTOF MORACZEWSKI: GNIEW