facebook wydrukuj zgłoś błąd

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na plenerową wystawę fotografii Michała Krzynowka i Michała Piłata „ManifestacJA”. Ekspozycja będzie prezentowana od 11 maja na placu obok Starego Ratusza na Starym Mieście.

Michał Krzynowek i Michał Piłat, dwóch olsztyńskich fotografów, których twórczość stara się wychodzić poza schematy tego, co zwykło się nazywać fotografią uliczną. Wystawa „ManifestacJA” ich autorstwa stanowi dokumentację protestów kobiet w Warszawie w 2020 r. oraz stołecznych marszów niepodległości z kilku poprzednich lat.

„ManifestacJA” to wizualny zapis na pozór zupełnie różnych wydarzeń, które jednak okazują się zaskakująco zbieżne pod kątem towarzyszących im emocji, użytych środków wyrazu i atmosfery wspólnotowego doświadczenia.

„Oczywiście, że nie da się uciec od subiektywizmu, ale w naszych pracach nie kreujemy rzeczywistości, a staramy się pokazać ją taką, jaka jest. Zobacz sam(a), jak widzieliśmy te bardzo ważne dla Polski wydarzenia i poczuj prawdziwe emocje, które im towarzyszyły - bez naszego komentarza, prób przemycania ideologii czy kierunkowania ku właściwej interpretacji.
Oba marsze to setki tysięcy osób, a każda z nich swoją obecnością coś manifestuje”.

Wystawa będzie prezentowana do 27 czerwca.

Michał Krzynowek, Michał Piłat: ManifestacJA
od 11 maja (czwartek)
Stare Miasto (obok Starego Ratusza)

Galeria zdjęć pod adresem https://www.mok.olsztyn.pl/galeria/566/manifestacja