bilety

wstęp
30 zł

facebook wydrukuj zgłoś błąd

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert jazzowego kwartetu T/Aboret! "Zielnik pełen czułości", organizowany w ramach projektu "Rośliny legalne / rośliny nielegalne", odbędzie się w piątek 26 maja o godz. 20:30 w sali pod Amfiteatrem.

"Zielnik pełen czułości" to koncert promujący wydanie debiutanckiej płyty zespołu T/Aboret - "Cyjanotypia". W muzyce kwartetu pobrzmiewają echa polskiej muzyki ludowej i jazzowych harmonii, a bliskowschodnie rytmy splatają się w niej z klasyczną wrażliwością.

Serdecznie zapraszamy do dźwiękowego herbarium, prowadzącego odbiorcę przez świat roślin będących "odrobiną łąki odnalezionej i przeniesionej pomiędzy ulice ruchliwego miasta". 

26 maja agrają dla Was:
• Natalia Czekała – fortepian, śpiew;
• Karolina Matuszkiewicz – śpiew, skrzypce, suka biłgorajska, fidel płocka, kemancze; 
• Maciej Szczyciński – kontrabas;
• Krzysztof Guzewicz – instrumenty perkusyjne.

W ramach projektu "Rośliny legalne / rośliny nielegalne" zapraszamy również na:
👉 Psychodeliczny renesans (25.05, godz. 18:00) - dyskusja na temat potencjału terapeutycznego i medycznego roślin / substancji psychodelicznych;
👉 Kakofonikt / Chór Pogłosy: Wyraj (25.05, godz. 20:30, kościół ewangelicko-augsburski) - koncert laureatów Festiwalu Nowa Tradycja w polskich tradycjach hałasu i antymuzyki jako remedium na kulturę nadmiaru;
👉 Chwasty, zielsko, badyle (26.05, godz. 17:00, Kamienica Naujacka) - warsztaty o ziołach tuż obok nas z Płonką Podleśną: gdzie szukać, jak zbierać, co z nich robić.


25-26.05 ROŚLINY LEGALNE / ROŚLINY NIELEGALNE
Dwudniowy pakiet wydarzeń opisujących skomplikowane stosunki  ludzko-roślinne.

W programie:

25.05 CZ 18:00 ROŚLINY NIELEGALNE / PSYCHODELICZNY RENESANS
Dyskusja na temat potencjału terapeutycznego i medycznego roślin / substancji psychodelicznych. Kwestie prawne, koszty i korzyści społeczne, zyski i zagrożenia.

25.05 CZ 20:30 ROŚLINY NIELEGALNE / KAKOFONIKT / CHÓR POGŁOSY: WYRAJ
Romantycznie zatęchłe bagna i starosłowiańskie wątki mistyczne w oparach muzycznej psychodelii. Laureaci Festiwalu Nowa Tradycja w polskich tradycjach hałasu i antymuzyki jako remedium na kulturę nadmiaru.
Bilety: 40 zł

26.05 PT 17:00 ROŚLINY LEGALNE / CHWASTY, ZIELSKO, BADYLE
Warsztaty o ziołach tuż obok nas: gdzie szukać, jak zbierać, co z nich robić? Do wykorzystania w kuchni, kosmetyce, w leczeniu i przy herbacie. Dziko budzimy się wraz z wiosną! Prowadzenie: Natalia Załęska-Pyć AKA Płonka Podleśna.
Zapisy: mok.olsztyn.pl

26.05 PT 20:30 ROŚLINY LEGALNE / T/ABORET: ZIELNIK PEŁEN CZUŁOŚCI
Przytulny, czuły etno-jazz z zapachem lawendy. Dźwiękowe herbarium, prowadzące odbiorcę przez świat roślin, będących „odrobiną łąki odnalezionej i przeniesionej pomiędzy ulice ruchliwego miasta”.
Bilety: 30 zł
- bilety.mok.olsztyn.pl
- Galeria Dobro (Stare Miasto 24/25)
- Muzeum Nowoczesności (Knosały 3b)
- Galeria wARTe Świeczki (Dąbrowszczaków 3)

ROŚLINY LEGALNE: T/ABORET: ZIELNIK PEŁEN CZUŁOŚCI